12 هزار هرمزگانی متقاضی دریافت بیمه بیکاری به دلیل شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ عسلی ها، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:از زمان شیوع کرونا 12 هزار هرمزگانی در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.

12 هزار هرمزگانی متقاضی دریافت بیمه بیکاری به دلیل شیوع کرونا

به گزارش از ،هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:از زمان شیوع کرونا 12 هزار هرمزگانی در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.

او اضافه نمود: متقاضیان برای بهره مندی از خدمت بیمه ای در زمان شیوع بیماری کرونا به نشانی Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کرده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:متقاضیان دریافت بیمه بیکاری با ثبت اطلاعات هویتی، شغلی، کارگاهی و بیمه ای در این سامانه اقدام و کد رهگیری خود را دریافت کرده اند.

ابراهیمی اضافه نمود: فرآیند بررسی اطلاعات این افراد درحال انجام است و هم اکنون نیز معرفی افراد مشمول دریافت این خدمت بیمه ای که حق بیمه آنان پرداخت شده نیز به سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است.

او گفت: 10 رسته ای که از سوی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به عنوان مشاغل با بیشترین میزان آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا هستند در اولویت دریافت حق بیمه بیکاری قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: بیمه بیکاری یاریی است به مشاغل که در پی بروز بیماری کرونا در کشور نتونسته اند فعالیت خود را ادامه داده و کسب درآمد داشته باشند تا فعالان آن ها برای گذران زندگی مشکل کمتری داشته باشند.

ابراهیمی اضافه نمود: شرایط کرونا به مانند شرایط جنگی است که قابل مقایسه با شرایط عادی نبوده و شرایط عادی نیست، باید با یاری همدیگر این روز های سخت را پشت سر گذارده و کار کرد که زندگی مردم کمتر متاثر شودوبا تعاون، همدلی و یاری همدیگر می توان این روز های سخت را که همه چیز از شیوع بیماری کرونا متاثر شده پشت سر گذاشت.

ر

منبع:خبرگزاری ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "12 هزار هرمزگانی متقاضی دریافت بیمه بیکاری به دلیل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 هزار هرمزگانی متقاضی دریافت بیمه بیکاری به دلیل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید