پرسپولیس - استوکس؛ 150هزار دلار و سوال های بی جواب

به گزارش وبلاگ عسلی ها، پرسپولیس در نقل وانتقالات زمستانی با یک مهاجم ایرلندی که سوابق متعدد بی انضباطی داشت، قرارداد همکاری امضا کرد که حالا با وجود دریافت پول کلان، این تیم را ترک نموده است.

پرسپولیس - استوکس؛ 150هزار دلار و سوال های بی جواب

به گزارش وبلاگ عسلی ها، در نقل وانتقالات زمستانی، با وجود اینکه باشگاه پرسپولیس مسائل اقتصادی فراوان داشت و حتی نمی توانست دستمزد سرمربی آرژانتینی خود را بپردازد و در ادامه نیز نتوانست پول صدور رضایت نامه گل محمدی را بدهد، مدیران وقت این باشگاه اصرار به جذب بازیکنی کردند که سوابق متعدد بی انضباطی در کارنامه خود ثبت نموده بود. انصاری فرد و اطرافیانش که راه تبلیغات رسانه ای را به خوبی بلد بودند، با این توجیه که پرسپولیس نیازمند تقویت خط حمله خود است، با دو بازیکنان خارجی قرارداد بستند تا این گونه به قول خود روزهای رویایی برای تیم بسازند اما طول نکشید تا معین شد خریدهای جدید آقای مدیر فقط حساب های ارزی باشگاه را خالی نموده اند.

درباره کیفیت عملکرد اوساگونا اختلاف نظر بسیار است اما درباره نحوه جذب آنتونی استوکس حرف های و حدیث های فراوانی وجود دارد. این بازیکن ایرلندی که پیش از این با پیراهن تراکتور بی انضباطی های فراوانی را انجام داده بود، به انصاری فرد معرفی گردید تا با او مذاکره شود. البته در آن مقطع با توجه به سوابق این بازیکن تذکراتی به مدیران وقت داده شد تا فرایند مذاکرات متوقف شود اما انصاری فرد مصمم بود این بازیکن ایرلندی را به خدمت بگیرد. از این رو دو نفر از کارمندان باشگاه به مدت یک هفته به دوبی رفتند تا با حضور مدیر برنامه ایرانی مذاکرات به صورت جدی پیگیری شود و در نهایت مقرر شد قراردادی به ارزش 250 هزار دلار به امضا طرفین برسد. در آن مقطع استوک شرط می گذارد که تا زمان پرداخت 150 هزار دلار به عنوان پیش پرداخت، قراردادی را امضا نمی نماید. به همین خاطر تماس هایی با تهران بر قرار می شود تا مبلغ پیش پرداخت تهیه و ارسال شود. در نهایت هم بعد از چند روز، باشگاه به وسیله یک صرافی 150 هزار دلار را به دوبی حواله می نماید و در آنجا این پول به صورت اسکناس در اختیار استوکس قرار می گیرد. نکته جالب در این میان این است که باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته بابت این 150 هزار دلار، بدهی خود را با صرافی مذکور تسویه کند.

آنتونی استوکس 150 هزار دلار دریافت کرد و جمعا کمتر از 70 دقیقه برای پرسپولیس به میدان رفت. اگر قرار باشد با دلار روز محاسبه کنیم باید بگوییم استکوس ایرلندی که هیچ بار فنی برای پرسپولیس به همراه نداشت، برای هر دقیقه حضور در زمین، حدود 40 میلیون تومان برای پرسپولیس هزینه در بر داشته است.

پرسپولیس در ابتدای فصل نیز 250 هزار دلار صرف جونیور براندائو کرد اما وقتی انصاری فرد به سر کار آمد، قول داد دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم اما انصاری فرد هم نشان داد حضور مدیر فوتبالی هم نمی تواند جلوی حضور بی کیفیت های خارجی را بگیرد.

فرایند آمدن و رفتن استوکس و جونیور براندائو در پرسپولیس امری تکراری است. سالهاست بازیکنانی اینچنینی می آیند و می فرایند و فقط جیب دلالان و واسطه ها از دلارهای پرسپولیس پر می شود. امید است نهادهای نظارتی با ورود خود به موضوعاتی این چنین جلوی هدررفت بیت المال را بیش از آنچه تا به امروز از بین رفته، بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرسپولیس - استوکس؛ 150هزار دلار و سوال های بی جواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس - استوکس؛ 150هزار دلار و سوال های بی جواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید