پرتاب ماهواره های استارلینک برای سومین بار لغو شد

به گزارش وبلاگ عسلی ها به نقل از ایندپندنت، شرکت اسپیس ایکس برای سومین بار دهمین عملیات پرتاب ماهواره های اینترنتی استارلینک را لغو کرد.

پرتاب ماهواره های استارلینک برای سومین بار لغو شد

قرار بود روز گذشته ماهواره های اینترنتی اسپیس ایکس از مقر فضایی کندی در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب گردد. اما با وجود آب و هوای مساعد، این عملیات لغو شد. اسپیس ایکس یک ساعت قبل از زمان مشخص شده برای پرتاب ماهواره ها در توئیتر خود نوشت: امروز دهمین عملیات پرتاب ماهواره های استارلینک را انجام نمی دهیم تا زمان بیشتری صرف کنترل تجهیزات کنیم. مهندسان مشغول آنالیز بازه زمانی دیگری برای پرتاب آینده هستند.

قرار بود طی این عملیات 57 ماهواره اینترنتی به مدار زمین ارسال گردد و به این ترتیب تعداد ماهواره های استارلینک در فضا به 600 واحد می رسید. الون ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس تصمیم دارد شبکه ای متشکل از 12 هزار ماهواره اینترنتی در مدار زمین ایجاد کند. همچنین قرار بود در این عملیات دو ماهواره کوچک برای رصد زمین نیز به فضا ارسال گردد.

ابتدا قرار بود این پرتاب در 26 ژوئن انجام گردد، اما عملیات 12 روز به تعویق افتاد زیرا اسپیس ایکس خاطرنشان کرد به مدت زمان بیشتری برای انجام کنترل های قبل از پرتاب موشک احتیاج دارد. در پی آن عملیات پرتاب در 8 جولای (هفته گذشته) نیز به دلیل بدی آب و هوا لغو و به روز گذشته موکول شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرتاب ماهواره های استارلینک برای سومین بار لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب ماهواره های استارلینک برای سومین بار لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید