پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از 140 فقره سرقت

به گزارش وبلاگ عسلی ها، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از عملیات ضربتی برای دستگیری 2 گرداننده یک باند و رمزگشایی از 140 فقره سرقت های سریالی شبانه از شهرهای مختلف خراسان رضوی اطلاع داد.

پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از 140 فقره سرقت

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ابراهیم قربان زاده گفت: در پی گزارش سرقت های سریالی سیم و کابل برق در شهرستان نیشابور دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی اضافه نمود: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در عملیات مشترک با تیم تجسس کلانتری 13 این شهرستان در اجرای این طرح با کنترل و مراقبت های پوششی یک دستگاه خودروی سرقتی پراید را ردزنی و تحت نظر قرار دادند که تعیین شد راننده و 2 سرنشین این خودرو از عاملان اصلی سرقت های سریالی هستند.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند اما عاملان سرقت با سرعت زیاد قصد فرار داشتند که عملیات تعقیب و گریز شروع و ماموران انتظامی پس از مسافتی، خودروی سرقتی را با تیراندازی هوایی متوقف کردند.

سردار قربان زاده اظهار داشت: در این عملیات یکی از سارقان دستگیر و در بازرسی از خودرو حدود 500 متر کابل برق کشف شد اما 2 همدست متهم در تاریکی شب متواری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در تحقیقات فنی و پلیسی دریافتند سرنموده سابقه دار این باند در سطح استان سرقت های سریالی را مرتکب شده و تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان های مختلف خراسان رضوی است که با اقدام های اطلاعاتی مخفیگاه او در حوالی مشهد شناسایی شد.

وی اضافه نمود: پلیس نیشابور با نیابت قضایی و در اقدامی غافلگیرانه، متهم اصلی پرونده را در مخفیگاهش دستگیر کرد.

سردار قربان زاده اعلام کرد: متهم در تحقیقا ت اولیه به 140 فقره سرقت سیم و کابل برق و هم چنین دستبرد به مغازه ها از شهرستان های نیشابور، زبرخان، کاشمر و تربت حیدریه اعتراف کرد و تحقیقات در این باره برای کشف ابعاد مبهم پرونده و شناسایی و دستگیری دیگر متهمان مرتبط با این باند حرفه ای سرقت ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان نمود: آنالیز سرقت های اجرا شده توسط اعضای این باند نشان می دهد که عاملان سرقت از سهل انگاری و بی توجهی مالباختکان نسبت به رعایت نکات مراقبتی و موارد پیشگیرانه از سرقت ها سوءاستفاده نموده و مرتکب سرقت شده اند که در این رابطه باید مردم عزیز به این نکات و موارد هشداری و توصیه های پلیسی در کنار استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت ها توجه بیشتری داشته و در صورت مشاهده افراد ناشناس و خودروهای مشکوک در محل زندگی خود مراتب را به فوریت های پلیسی 110 اعلام نمایند.

منبع: فرارو

به "پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از 140 فقره سرقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از 140 فقره سرقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید