هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد نسبتا شدید

به گزارش وبلاگ عسلی ها، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبارورعد و برق، وزش باد نسبتا شدید طی فردا (28 خردادماه) در دو استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد نسبتا شدید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عسلی ها، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: فردا (28 خردادماه) رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان شرقی و زنجان پیش بینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی و مسیل ها و وقوع صاعقه وجود دارد بنابراین نسبت به اجتناب از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات به دلیل احتمال برخورد صاعقه هشدار داده شده است.

به گزارش ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد نسبتا شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد نسبتا شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید