لاریجانی: مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری است

به گزارش وبلاگ عسلی ها، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دهم در زمینه گام دوم انقلاب تلاش خوبی داشته است، گفت: مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری و دموکراسی است و هرچه پشتوانه مردمی آن قوی تر باشد، مجلس نماینده واقعی مردم است.

لاریجانی: مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عسلی ها، گفت وگوی زنده تلویزیونی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه خاتمه دهمین دوره مجلس، از شبکه دو سیما آغاز شد.

لاریجانی در ابتدای سخنانش در خصوص عملکرد مجلس دهم، گفت: البته زمان مجلس دهم تا هفتم خردادماه است و هنوز روز کاری داریم و پس از آن هم مجلس هست و اگر هم کاری پیش آمد در خدمت مردم خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مصاحبه با اشاره به همزمانی مسئله گام دوم انقلاب با مجلس دهم و با بیان اینکه مجلس در این زمینه تلاش خوبی داشته است، گفت: یکی از نکات مهم این است که مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری و دموکراسی است و هرچه پشتوانه مردمی آن قوی تر باشد، مجلس نماینده واقعی مردم است.

وی اضافه کرد: مجلس دهم 62 درصد آراء مردم را داشت؛ ما پس از انقلاب فقط یک مجلس را داشتیم که پشتوانه رای آن از این دوره مجلس بیشتر بود.

لاریجانی بر همین اساسا اضافه کرد: از نظر سابقه اجرایی نیز جالب است که بدانید 80 درصد مجلس فعلی، سابقه اجرایی دارند و این به فهم مسائلی که مردم دارند، کمک می کند. هرچه سابقه اجرایی بیشتر باشد مسائل مردم را بیشتر می شناسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی شرح داد: چهار نفر از نمایندگان فعلی سابقه وزارت، و چهار نفر سابقه استانداری، پنج نفر سابقه معاون وزیر، 11 نفر سابقه فرمانداری و تعداد زیادی سابقه شهرداری داشتند یعنی ترکیبی بود که افراد مختلف در آن سابقه اجرایی داشتند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در این مجلس 167 نفر دکترا و فوق دکترا دارند و این کارآمدی افراد را می رساند که می توانند خوب تصمیم بگیرند و 80 نفر هم تدریس دانشگاهی داشتند یعنی بخش مهمی از نخبگان را تشکیل می دادند؛ بنابراین ظرفیت خوبی بود. حال گاهی مطالبی گفته می شود، واقعا باید دید که این مجلس در چه فضا و شرایطی کار کرد. از یک طرف رهبر معظم انقلاب گام دوم را مطرح کردند و از طرفی هم به مسائل تحریم ها خوردیم که هر دو را باید در نظر گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لاریجانی: مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: مجلس پایگاه اصلی مردم سالاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید