غذاهایی که خوردن آنها باعث کاهش التهاب می گردد

به گزارش وبلاگ عسلی ها، کارشناسان معتقدند داشتن رژیم غذایی غنی که حاوی آجیل، غلات و ماهی باشد به کاهش سطح التهاب در بدن یاری می نماید. این درحالیست که آنها در ادامه تاکید نموده اند اضافه کردن و یا افزایش مصرف هر یک از این مواد غذایی به معنای داشتن تاثیری شگرف بر سلامتی نخواهد بود.

غذاهایی که خوردن آنها باعث کاهش التهاب می گردد

در جریان جدیدترین تحقیقاتی که این ماه در مجله تغذیه به چاپ رسید محققان یافتند مردانی که به مدت 42 روز اقدام به مصرف مرتب بذر کتان کرده اند کاهش قابل توجهی در شاخص های التهابی داشتند. این درحالی است که در میان مردانی که بذر کتان مصرفی نداشته چنین نتیجه ای حاصل نشده است.

در تحقیقات دیگری که در اکتبر 2011 در مجله تحقیقات پیشگیری از سرطان به چاپ رسید محققان یافتند خوردن عصاره ریشه زنجبیل در کاهش شاخص های التهابی روده عظیم موثر می باشد.

طبق نتایج تحقیقاتی هم که در آگوست همان سال به چاپ رسید آشکار گشت کورکومین که یک ماده موثر در زردچوبه می باشد می تواند مانع از فعالیت مکانیزم بیولوژیکی گردد که در التهاب تاندون موثر می باشد.

کارشناسان بر این باورند مصرف مکمل های غذایی که حاوی مواد ضد التهابی هستند به اندازه خوردن غذاهایی که خود دارای خاصیت ضد التهابی می باشند در جلوگیری از التهاب موثر نیستند.

آنان همچنین بر این باورند زمانی مواد غذایی مانند آجیل، غلات و غیره در جلوگیری از التهاب موثر واقع خواهند شد که همگی به یک اندازه در رژیم غذایی افراد گنجانده شوند. بنابراین نباید انتظار داشت مصرف تنها یک ماده غذایی که دارای خاصیت ضد التهابی می باشد به تنهایی بتواند در کاهش التهاب موثر واقع گردد.

توصیه می گردد اگر افراد به دنبال کاهش بیماری های التهابی هستند باید در کنار مصرف غذاهایی که دارای خواص ضد التهابی می باشند از خوردن غذاهایی اجتناب نمایند که دارای خواص التهاب زایی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "غذاهایی که خوردن آنها باعث کاهش التهاب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهایی که خوردن آنها باعث کاهش التهاب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید