عَلَمدار و پیشگام نظارت باشید

به گزارش وبلاگ عسلی ها، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رییس مجلس در نشست این کمیسیون از توصیه وی برای پیشگامی این کمیسیون در حوزه نظارت اطلاع داد.

عَلَمدار و پیشگام نظارت باشید

علی خضریان در گفت وگو با وبلاگ عسلی ها، با اشاره به نشست امروز بعدازظهر کمیسیون اصل 90 با رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اصل 90 امروز میزبان دکتر محمدباقر قالیباف بودند و در مورد وظایف و رسالت کمیسیون گفتگو شد.

وی ادامه داد: در ابتدا نصرالله پژمانفر گزارشی از عملکرد کمیسیون اصل 90 ارائه و اعلام کرد که طبق مأموریتی که به کمیسیون اصل 90 واگذار شده است در نظر داریم طرز کار قوای سه گانه و دستگاه های دولتی در 5 کمیته به صورت تخصصی موضوعات را در حوزه فرهنگی - اجتماعی، مالی- فنی- عمرانی، سیاسی- امنیتی- نظامی، قضایی و ساماندهی مجلس و نمایندگان پیگیری کنیم.

خضریان یادآور شد: رئیس کمیسیون اصل 90 اعلام کرد که در کمیته فرهنگی - اجتماعی طرز کار و شکایات مربوط به کمیسیون فرهنگی، آموزش، بهداشت و اجتماعی، وزارتخانه ها و دستگاه هایی که به این محدوده مربوط می گردد را آنالیز می کنیم، در حوزه کمیته مالی مباحثی که به کمیسیون های مالی، برنامه، صنایع، عمران، انرژی و کشاورزی مربوط می گردد در دستور کار قرار می گیرد، همچنین کمیته سیاسی در حوزه کمیسیون امنیت، شوراها و مجموعه نظامی و انتظامی را در بر می گیرد، کمیته قضایی، مجموعه دستگاه های نظارتی و قضایی را مورد آنالیز و مطالعه قرار می دهد و در کمیته ساماندهی مجلس و نمایندگان طرز کار مجلس، شعب و فعالیت کمیسیون ها تعریف شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین رئیس کمیسیون مطرح کرد که امروز مشکلاتی برای آحاد مردم پیش آمده که منشأ آن یا در مجری، تخلف دستگاه ها و یا ضعف در قوانین، آیین نامه ها و رویه ها است، که در کمیسیون اصل 90 اشکالاتی که منجر به ایجاد مسئله برای مردم شده احصاء و اصلاح می گردد.

این نماینده مجلس تاکید نمود: پژمانفر نیز گفت که کمیسیون اصل 90 برای دستگاه ها و حتی نمایندگان ناآشنا است، از این رو از رئیس مجلس خواست در جلسات با روسای کمیسیون ها و معاونت های مختلف مجلس صندلی و اهمیت کمیسیون اصل 90 را تبیین کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در ادامه به سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: رییس مجلس تاکید داشت که در جهت ارتقای صندلی و شأن کمیسیون اصل 90 در بین دستگاه های اجرایی و سایر نهادها اقدام می نماید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تاکید نمود: دکتر قالیباف ضمن بیان این نکته که باید طبق فلسفه وجودی کمیسیون اصل 90 که رسیدگی به شکایات در زمینه طرز کار قوای سه گانه عمل کرد، تاکید شد که باید به تعریف واحدی از طرز کار رسید.

این نماینده مجلس گفت: همچنین تاکید شد که کمیسیون اصل 90 باید گل سر سبد سایر کمیسیون های مجلس گردد و علمدار و پیشگام نظارت باشد.

خضریان گفت: اعضای کمیسیون نیز نکاتی چون رعایت شأن کمیسیون، تخصیص اعتبارات برای تهیه گزارش های کارشناسی، معین و تبیین مفهوم طرز کار و ارتقاء صندلی کمیسیون در سایر دستگاه ها و نهادها ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عَلَمدار و پیشگام نظارت باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عَلَمدار و پیشگام نظارت باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید