ردیابی حرکت کشتی ها با نانوماهواره انگلیسی

به گزارش وبلاگ عسلی ها، دو نانوماهواره ساخت انگلیس که به اندازه یک جعبه کفش هستند، اواخر ماه جاری میلادی برای ردیابی حرکت کشتی ها در دنیا به مدار زمین ارسال می شوند.

ردیابی حرکت کشتی ها با نانوماهواره انگلیسی

به گزارش روز شنبه روزنامه دیلی میل، این ماهواره ها که با یاری یک هزینه دولتی شش میلیون پوندی ساخته شده اند، اواخر ماه جاری میلادی از یک موشک سایوز روسی پرتاب می شوند.

این ماهواره ها به ناوگانی متشکل از بیش از 100 شیء فضایی در مدار پایین زمین محلق خواهند شد که برای ردیابی محل کشتی ها و پیش بینی ترافیک اقیانوس های دنیا با هم همکاری می نمایند. این دو ماهواره که توسط شرکت Spire Global در انگلیس ساخته شده اند، بخشی از یک مجموعه متشکل از چهار ماهواره هستند که به الگوریتم یادگیری ماشینی برای ارزیابی زمان ورود کشتی ها به بنادر مجهزند.

اولین جفت از این ماهواره ها روز 24 سپتامبر (سوم مهر) توسط موشک سایوز پرتاب می شوند و انتظار می رود که دو ماهواره بعدی روز اول نوامبر (11 آبان) با پرتابگر PSLV هند پرتاب شوند. این ماهواره های ساخت انگلیس توسط کارمندان شرکت Spire Global در مقر این شرکت در گلاسگو طراحی، ساخته، آزمایش و مونتاژ می شوند.

این نانوماهواره ها به رغم اندازه کوچک خود که به اندازه یک جعبه کفش است و وزن کم که از وزن یک چمدان استاندارد بیشتر نیست از قابلیت ماهواره های معمولی نیز برخوردارند.

گراهام ترانوک، مدیر اجرایی آژانس فضایی انگلیس، گفت که این نانوماهواره ها در کاری که می توانند انجام دهند بسیار قدرتمند هستند. این چهار ماهواره که توسط شرکت Spire Global ساخته شده اند، به عنوان ابررایانه ها در فضا توصیف شده اند که قدرت پردازش آنها بیش از یک ترافلاپ است.

وی گفت: امید می رود که نانوماهواره های آینده بتوانند از خاک انگلیس به فضا پرتاب شوند و انتظار می رود اولین آنها از اسکاتلند در اوایل سال آینده میلادی پرتاب گردد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "ردیابی حرکت کشتی ها با نانوماهواره انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی حرکت کشتی ها با نانوماهواره انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید