راه&zwnjاندازی اولین موزه گیگاپیکسلی دنیا

به گزارش وبلاگ عسلی ها، عرضه نسخه گیگاپیکسلی نقاشی ها چیز جدیدی نیست؛ اما این اولین بار است که کل محیط یک موزه در این فرمت دیجیتالیزه می گردد.

راه&zwnjاندازی اولین موزه گیگاپیکسلی دنیا

بازدید مجازی از موزه مائریتشویس لاهه به عنوان اولین موزه گیگاپیکسلی دنیا برای علاقه مندان ممکن شد.

بازدیدنمایندگان مجازی با استفاده از نرم افزار Second Canvas علاوه بر خواندن داستان پشت هرکدام از نقاشی های این موزه، می توانند با زوم کردن روی هرکدام ضربات گام به گام قلم مو را نیز ببینند. موزه مائریتشویس لاهه محل نگهداری و نمایش شاهکار های نقاشان معروف هلندی، چون یوهانس ورمر، رامبرانت، جان استین، پائولوس پاتر و فرانس هالز و کار های نقاش آلمانی هانس هالبین یانگر است.

عرضه نسخه گیگاپیکسلی نقاشی ها چیز جدیدی نیست؛ اما این اولین بار است که کل محیط یک موزه در این فرمت دیجیتالیزه می گردد. برای رسیدن به این هدف، در اولین دور از قرنطینه، با دوربین های 360 درجه از این موزه هلندی و نقاشی های آن عکس برداری شد و یک روبات مخصوص از هر سانتی متر این فضا نقشه برداری کرد.

این روبات برای هر تابلو وضوح مناسب را انتخاب می کرد، هرچه نقاشی عظیم تر بود وضوح بالاتری احتیاج بود تا تجربه بازدید مطلوب میلی متری را برای بازدیدنماینده مجازی فراهم کند. علاوه بر وضوح و کیفیت بالای عکس ها، برای شماری از تابلو ها امکان تغییر از حالت عکس معمولی به عکس مادون قرمز نیز وجود دارد.

به این معنا که بازدیدنمایندگان می توانند تغییراتی را که نقاش در جریان فرآیند رسم روی بوم ایجاد نموده است نیز مشاهده نمایند. دسترسی به این موزه مجازی در سایت مائریتشویس و به وسیله نرم افزار Second Canvas ممکن است.

منبع: فرادید

به "راه&zwnjاندازی اولین موزه گیگاپیکسلی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه&zwnjاندازی اولین موزه گیگاپیکسلی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید