خبرنگاران هت تریک فیلم های کوتاه در فراوری

به گزارش وبلاگ عسلی ها، تهران- خبرنگاران- در کنار آثار بلند سینمایی فیلم های کوتاه هم فراوری خود را متوقف نموده بودند که حالا این آثار هم فیلمبرداری خود را از سر گرفته اند و سه فیلم کوتاه امروز تصویر برداری خود به خاتمه رساندند.

خبرنگاران هت تریک فیلم های کوتاه در فراوری

سینمای کوتاه ایران علاوه بر استقبال در فراوری در حضورهای بین الملی نیز رکورد دار هستند و همیشه توانسته اند جوایز معتبر و زیادی برای سینمای ایران کسب نمایند.

اما فیلم های کوتاه این روزها در حوزه فراوری نیز فعال هستند و بعضی آثار فیلمبرداری و مراحل فنی خود را از سر گرفته اند. نخستین اثر فیلم کوتاه بیرون پشتِ در است که فیلمبرداری آن در تهران به سرانجام رسید.

بیرون پشتِ در روایتی کوتاه از زندگی زوجی جوان و بحرانی تازه است که چهار سال قبل، خود آغازگر آن بوده اند. این فیلم کوتاه که در اول روز فیلبرداری با حضور تورج اصلانی کلید خورده بود، با اتمام فیلمبرداری وارد مرحله تدوین شد.

در این فیلم که نویسندگی و کارگردانی آن را علی شورورزی برعهده دارد بازیگران در لوکیشنی در تهران مقابل دوربین مهدی اصلانی حاضر شدند.

شیوا مکی نیان، محمدرضا مالکی، سمیرا حضرتی و نیکا اصلانی بازیگران این فیلم کوتاه هستند که از صدای سیامک ادیب و مهناز خالدیان نیز استفاده شده است.

سرانجام خانه بی صدا

همچنین فیلم کوتاه خانه بی صدا به نویسندگی و کارگردانی محمد کوهی نیز با اتمام مراحل تصویربرداری آماده تدوین است.

این فیلم کوتاه داستان مردی جوانی را روایت می نماید که وارد خانه می گردد و در موقعیتی قرارمی گیرد که باید تصمیم مهمی برای زندگی خود بگیرد.

فیلم خانه بی صدا از فراوریات مصوب شورای فراوری استان مرکزی است که در آن هنرمندانی چون مهدی مهرابی و ریحانه چراغی ایفای نقش نموده اند.

سرانجام ماشوم

دیگر فیلم کوتاهی که فیلمبرداری خود را به سرانجام رسانده ماشوم به تهیه نمایندگی و کارگردانی حسین میرزامحمدی است.

در این فیلم کوتاه که اوایل تیر وارد مرحله فراوری شده بود، کارگردان مطرح و باسابقه تئاتر یعنی حمیدرضا نعیمی به ایفای نقش پرداخته است.

نویسنده این فیلم مسعود هاشمی نژاد است و حمیدرضا نعیمی، متین حیدری نیا، نسرین مرادی، مهتاب جعفری، وحید ممیزی، محمدامین صاحب زاده و عیسی حسینی در آن بازی می نمایند.

داستان ماشوم در افغانستان می گذرد و قصه آدم هایی را روایت می نماید که زندگی شان تحت تاثیر جنگ و تنش های این کشور در طول سالیان اخیر قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هت تریک فیلم های کوتاه در فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هت تریک فیلم های کوتاه در فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید