خبرنگاران میزان آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهدکاسته شد

به گزارش وبلاگ عسلی ها، مشهد- خبرنگاران- میانگین شاخص کیفیت هوای پنجم تیر ماه در کلانشهر مشهد با کاهش میزان آلاینده ها نسبت به سه روز اخیر شرایط سالم را نشان می دهد.

خبرنگاران میزان آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهدکاسته شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار وبلاگ عسلی ها گفت: میانگین کنونی شاخص کیفیت هوای مشهد هم اکنون 76 ای.کیو.آی است.

تورج همتی افزود: این شاخص در ایستگاه های شهید کریمی و شهید آوینی هوای آلوده را نشان می دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق سمزقند، خاقانی و طرق شهر مشهد نیز پاک است ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در 18 ایستگاه دیگر شهر مشهد هوای سالم را نشان می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود شرایط هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

شهروندان مشهدی طی سال گذشته 40 روز هوای پاک، 266 روز هوای سالم، 57 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها تنفس کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران میزان آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهدکاسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میزان آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهدکاسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید