ترکیه: نیرو های خلیفه حفتر علیه مردم لیبی اقدامات خصمانه انجام می دهند

به گزارش وبلاگ عسلی ها، وزیر امور خارجه ترکیه بیان نمود: خلیفه حفتر و حامیانش بیش از هر زمانی به اقدامات خصمانه علیه مردم بی دفاع لیبی روی آورده اند.

ترکیه: نیرو های خلیفه حفتر علیه مردم لیبی اقدامات خصمانه انجام می دهند

به گزارش به نقل از تلویزیون العربی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: خلیفه حفتر و حامیانش بیش از هر زمانی به اقدامات خصمانه علیه مردم بی دفاع لیبی روی آورده اند.

چاووش اوغلو اضافه نمود: حفتر و هم پیمانانش باید این حملات را متوقف سازند، ناتو نیز باید در این زمینه نقشی ایفا کند.

وی اضافه نمود: از نگاه ترکیه، تنها راه حل حل بحران لیبی سیاسی است.

شبه نظامیان خلیفه حفتر که از سوی امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می شوند، از 4 آوریل 2019 حملات خود به طرابلس را آغاز و از 12 دسامبر گذشته به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند.

از زمان مرگ معمر قذافی در سال 2011 لیبی میان دو قدرت تقسیم شده است: خلیفه حفتر شرق این کشور را به کنترل خود درآورده است و دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج کنترل مناطق مرکزی و طرابلس، پایتخت، را در دست دارد.

کشور های مختلفی بنا به منافع خود در اوضاع این کشور آفریقای شمالی دخالت دارند. در 19 ژانویه، برلین میزبان کنفرانس بین المللی درباره برقراری صلح در لیبی بود که کشور های روسیه، آمریکا، ترکیه، مصر، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و همچنین چندین کشور دیگر در آن حضور داشتند. دستاورد مهم این کنفرانس درخواست شرکت کنندگان آن برای برقراری آتش بس و الزام کشور ها به دخالت نکردن در امور لیبی بود. اما این تلاش ها تا این لحظه بی نتیجه مانده است و درگیری ها و جنگ همچنان ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ترکیه: نیرو های خلیفه حفتر علیه مردم لیبی اقدامات خصمانه انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: نیرو های خلیفه حفتر علیه مردم لیبی اقدامات خصمانه انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید