تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید

به گزارش وبلاگ عسلی ها، نتایج یک تحقیق نشان می دهد: رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند در پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید موثر باشد.

تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید

به گزارش وبلاگ عسلی ها به نقل از ایسنا، در مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته بر فوائد متعدد رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از روغن زیتون، انواع میوه و سبزیجات، غلات، ماهی و میزان معمولی از لبنیات است، تاکید شده است.

اکنون محققان در آنالیز انجام گرفته مشاهده کردند این رژیم غذایی به پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید در افرادی که سیگار مصرف می نمایند یا سابقه استعمال سیگار داشته اند، یاری می نماید.

در این آنالیز، اطلاعات 62 هزار و 629 زن از فرانسه که به پرسشنامه ای در خصوص نوع رژیم غذایی پاسخ داده بودند مورد ارزیابی نهاده شد. در مجموع، 480 زن به عارضه آرتریت روماتوئید مبتلا شده بودند.

به گفته محققان، به طور کلی رژیم غذایی مدیترانه ای با افزایش خطر ابتلا به عارضه آرتریت روماتوئید مرتبط نیست، اما در میان زنانی که استعمال سیگار دارند یا سابقه مصرف سیگار داشته اند رعایت این رژیم غذایی می تواند با کاهش خطر بروز این عارضه همراه باشد.

محققان اظهار داشتند: به ازای هر یک میلیون نفری که رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال می نمایند 383 مورد ابتلا به این عارضه مشاهده می گردد، این درحالیست که این آمار در افرادی که کمتر این رژیم را رعایت می نمایند، 515 مورد است.

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از عارضه آرتریت روماتوئید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید