انتشار ویروس کرونا در دما های پایین بیشتر است؟

به گزارش وبلاگ عسلی ها، یک استاد میکروبیولوژی و علوم زیست پزشکی دانشگاه برایتون گفت: تجربیات آزمایشگاهی بر روی کروناویروس هانشان می دهد که آن ها نمی توانند بر روی سطوح و هنگامی که دما و رطوبت نسبی بالا باشد، زنده باقی بمانند.

انتشار ویروس کرونا در دما های پایین بیشتر است؟

به گزارش وبلاگ عسلی ها، دکتر سارا پیت درباره شرایط انتشار ویروس در فصل پاییز و در پاسخ به این سوال که چرا آمار تعداد مبتلایان به کووید 19 در کشور هایی مانند ایران و حتی کشور های اروپایی فرایند افزایشی پیدا نموده است؟ گفت: در بسیاری از کشور های جهان از جمله ایران، از ابتدای تابستان محدودیت های اعمالی و همچنین قرنطینه های مشخص شده سرانجام یافت، اما با شروع فصل پاییز و بازگشایی ها، مجددا شاهد فرایند افزایشی شیوع ویروس کرونا بودیم ضمن آنکه با بازگشایی دوباره مدارس و دانشگاه ها با اختلاط بیشتر افراد از خانواده های مختلف با این ویروس نیز روبرو شدیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افت دما در خارج از منزل می تواند سهمی در این افزایش فرایند ابتلا به بیماری کووید 19 داشته باشد؟ گفت: ما از گذشته این نکته را می دانستیم که که در فصل زمستان و پاییز بیشتر مردم به بیماری های سرماخوردگی و آنفلوآنزا مبتلا می شوند (البته سرماخوردگی می تواند ناشی از انواع کروناویروس باشد) که این موضوع برای خودش دلایل بالقوه متعددی دارد.

پیت با بیان اینکه اغلب اوقات و زمانی که هوا سردتر شده مردم وقت بیشتری را در خانه می گذرانند اضافه نمود: در شرایطی که هوا سردتر و مرطوب شده، به احتمال زیاد برای جابجایی خود در داخل جهت های شهری به جای پیاده روی یا دوچرخه سواری از اتوبوس یا قطار استفاده می نمایند بنابراین انتخاب های ما در این فصل همگی در مکان های شلوغ، پرخطر و بسته است پس همین امر سبب می گردد که شاهد شیوع بیشتر ویروس کرونا و در نتیجه بیماری های سرماخوردگی و حتی آنفلوآنزا و در شرایط کنونی کووید 19 باشیم.

این عضو موسسه علوم پزشکی دانشگاه برایتون به تئوری های دیگر دلایل افزایش سرماخوردگی و آنفلوآنزا در فصل پاییز و زمستان اشاره نمود و گفت: یکی از تئوری های دیگر مطرح شده در این زمینه این است که در این فصول، به دلیل کمبود نور خورشید، بدن کمتر ویتامین D را دریافت و فراوری می نماید که همین امر سبب می گردد در این فصل سیستم ایمنی بدن ضعیف تر گردد.

پیت ادامه داد: اگرچه مطالعاتی نشان داده است که افزایش سالانه در موارد سرماخوردگی و آنفلوآنزا به طور خاصی همزمان با کاهش دمای هوا و رطوبت نسبی در محیط داخلی است.

این استاد میکروبیولوژی و علوم زیست پزشکی دانشگاه برایتون با بیان اینکه ویروس های آنفلوآنزا به راحتی در دما های پایین و هوای سرد و خشک زنده باقی مانده و انتقال پیدا می نماید اظهار کرد: بنابراین این موضوع می تواند یک دلیل معقول و مستدلی باشد که فکر کنیم چنین چیزی نیز احتمالا برای کووید 19 و کروناویروس SARS-CoV-2 وجود خواهد داشت، زیرا این ویروس هم از لحاظ سایز و هم ساختار شبیه ویروس آنفلوآنزا است.

وی اضافه نمود: تجربیات آزمایشگاهی بر روی کروناویروس ها و ویروس های مشابه نشان می دهد که آن ها نمی توانند بر روی سطوح و هنگامی که دما و رطوبت نسبی بالا باشد، خیلی خوب زنده باقی بمانند، اما دمای اتاق می تواند یک محیط ایده آل برای آن ها باشد تا بتوانند چندین روز دوام بیاورند ضمن آنکه در دمای یخچال (4 درجه سانتی گراد) و رطوبت نسبی پایین تر، این ویروس ها می توانند برای یک ماه و حتی بیشتر نیز زنده بمانند.

این عضو موسسه علوم پزشکی دانشگاه برایتون با اشاره به اینکه گزارش های مکرری در خصوص شیوع کووید 19 در بین کارگران کارخانه بسته بندی گوشت که تحت این نوع شرایط (دمای هوای پایین) کار می نمایند، مطرح شده است، اضافه نمود: با این حال در چنین کارخانه هایی شمار نیرو هایی که در نزدیکی یکدیگر کار می نمایند، زیاد است و حتی بعضا شاهد هستیم به دلیل سر و صدای زیاد در این کارخانه ها برخی از این افراد با صدای بلند صحبت می نمایند که همین امر سبب ترشح قطرات از دهان افراد شده و همین عوامل نیز سبب خواهد شد که احتمال گسترش ویروس نیز بیشتر گردد ضمن آنکه شرایط زندگی مشترک آن ها نیز ممکن است انتقال ویروس را ترغیب کند.

پیت با بیان اینکه درس هایی از ویروس های کرونا که در قرن 21 ظاهر شده اند (مرس و سارس) داستان کمی متفاوتی را بیان می نمایند اضافه نمود: مطالعه ای در زمینه ردیابی شرایط هوا در طی همه گیری سال 2003 سارس در چین حاکی از آن است که اوج عفونت های این همه گیری در شرایط آب و هوایی بهاری مانند اتفاق افتاده است (از آنجا که ویروس بعدا از بین رفت، هیچ راهی برای تایید این کار به وسیله مطالعات پیگیری وجود نداشت).

وی ادامه داد: شیوع منظم بیماری مرس اگرچه کمتر با شرایط آب و هوایی در ارتباط بوده و بیشتر مرتبط با بیولوژی و زیست شتر ها (شتر ها منبع اصلی این عفونت هستند) بوده است، اما این بیماری نیز در کشور های خاورمیانه در ماه های مارچ و می در فصل بهار اتفاق افتاده است.

استاد میکروبیولوژی و علوم زیست پزشکی دانشگاه برایتون در بخش دیگری از این تبادل نظر با بیان اینکه ما می توانیم به کشور های نیم کره جنوبی نگاهی داشته باشیم و ببینیم در این کشور ها در فصل زمستان چه اتفاقاتی افتاده است اظهار کرد: در آفریقای جنوبی گزارش بیش از 700 هزار مورد قطعی ابتلا به کووید 19 و تجربه پیک عظیم این بیماری را در ماه جولای گزارش شده این در حالی است که در کشور نیوزلند، این عفونت به خوبی تحت کنترل در آمده و کمتر از 2000 مورد ابتلا قطعی اعلام شده است.

پیت با بیان اینکه این دو کشور از بسیاری از جهات با یکدیگر متفاوت بوده و مقایسه مستقیم آن ها چندان مفید نیست اضافه نمود:، اما به نظر می رسد که هوای سردتر در ماه های جولای و آگوست احتمالا عامل اصلی در مشخص میزان آلودگی آن ها نبوده است. به نظر می رسد نیوزلند به دلیل جغرافیا، کیفیت سیستم مراقبت های بهداشتی و اثربخشی واکنش بهداشت عمومی توانسته به طور قابل توجهی گسترش کروناویروس را کنترل و حتی از بین ببرد و چه بسا که شاید هوا هم توانسته باشد چنین کاری را انجام دهد.

این عضو موسسه علوم پزشکی دانشگاه برایتون با اشاره به اینکه داده های اولیه از استرالیا نشان می دهد رطوبت پایین می تواند یک فاکتور و عاملی برای مطلع شدن و راهنمای بهتری برای خطر افزایش کووید 19 در دما باشد گفت: با این حال، در شهر ملبورن، شیوع زیاد بیماری کووید 19 در ماه جولای همزمان با شروع هوای سرد اتفاق افتاده که منجر به یک قرنطینه عمومی شد.

وی با تاکید بر اینکه به صورت کلی به نظر می رسد آماده شدن برای موارد بیشتر کووید 19 در ماه های سردتر ایده خوبی است به ایسنا گفت: چیزی که ماه به طور قطع از SARS-CoV-2 تا به امروز یاد گرفته ایم این است که ویروس های جدید می توانند همیشه ما را سورپرایز و متعجب نمایند.

پیت با بیان اینکه متاسفانه ما فقط می توانیم دقیقا بدانیم که چگونه تغییرات آب و هوایی زندگی در این پاندمیک و همه گیری را تحت تاثیر قرار می دهد خاطر نشان کرد: ما همچنین می دانیم که نزدیک شدن ارتباط و تماس افراد با یکدیگر در هر فصل و آب و هوایی می تواند فرصت مناسبی برای انتقال ویروس ها فراهم کند بنابراین ما همچنان توصیه اکید بر رعایت فاصله فیزیکی بین افرادی که در یک خانه زندگی نمی نمایند و در صورت امکان استفاده از ماسک در فضا های بسته، را داریم.

منبع: جام جم آنلاین

به "انتشار ویروس کرونا در دما های پایین بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ویروس کرونا در دما های پایین بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید