اعلام برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج آزادی

به گزارش وبلاگ عسلی ها، رییس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج را خاطرنشان کرد.

اعلام برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج آزادی

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ عسلی ها، علیرضا حفیظی رئیس مجموعه برج آزادی ضمن تبریک روز جهانی موزه و میراث فرهنگی گفت: برج آزادی به عنوان نماد ملی ایران در ردیف برج های مطرح و منحصربه فرد جهان واقع شده است و دارای اهمیت ویژه ای در سطح بین المللی است، به نحوی که انجام بعضی فعالیت های فرهنگی هنری در آن، نظیر برنامه هایی که در راستای همبستگی با کشور ها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، بازتاب های بین المللی و خوبی را در پی داشت.

وی اضافه نمود در ایام کرونا که برج موزه آزادی پذیرای گردشگران داخلی و خارجی نبود، فعالیت های مناسبی در حوزه فضای مجازی مثل بازدید مجازی از برج، نمایشگاه های آثار هنری (به صورت مجازی) و همچنین گام های مؤثری در بحث فراوری محتوا برداشته شد که عموم بازدید کنندگان می توانند با مراجعه به سایت برج به نشانی azadi-tower.com از آن ها استفاده کنند. در حال حاضر نیز مجموعه آماده بازگشایی مجدد بوده و منتظر اعلام سازمان های ذیربط در این زمینه هستیم.

حفیظی با اشاره به سیاست های بنیاد فرهنگی هنری رودکی مبنی بر انجام ویژه برنامه های پنجاهمین سالگرد تأسیس برج آزادی، افزود بازسازی برج از جمله برنامه های ضروری پیش رو است که طی هماهنگی های صورت گرفته با وزارت میراث فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تهران؛ این موضوع در دستور کار قرار گرفته و ان شالله در گام اول، گنبد رُک در بالای برج بازسازی و احیا خواهد شد.

ثبت برج آزادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (با هماهنگی و همکاری نهاد های زیربط)، برگزاری جشنواره عکس های قدیمی از برج آزادی، چاپ تمبر ملی، عقد خواهر خواندگی با برج های مطرح جهان و چاپ کتاب 160 پلان برج آزادی … از دیگر برنامه های مد نظر در پنجاهمین سال تأسیس برج است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید