اسکاتلند، آزمایش بالینی یک دارو برای مقابله با کووید- 19 را آغاز می کند

به گزارش وبلاگ عسلی ها، آزمایش بالینی یک دارو برای درمان آسیب های تنفسی بیماران مبتلا به کووید- 19 به زودی در اسکاتلند آغاز می شود.

اسکاتلند، آزمایش بالینی یک دارو برای مقابله با کووید- 19 را آغاز می کند

به گزارش وبلاگ عسلی ها و به نقل از دیلی میل، اسکاتلند قصد دارد به زودی نخستین آزمایش بالینی یک دارو را برای درمان آسیب شدید تنفسی و التهاب ریه بیماران مبتلا به کووید- 19 آغاز کند.

پژوهشگران دانشگاه داندی (University of Dundee) اسکاتلند در نظر دارند آزمایش هایی را برای بررسی یک داروی مهارکننده موسوم به brensocatib آغاز کنند تا با کمک آن به غلبه بر التهاب ناشی از کروناویروس در ریه بپردازند.

اگرچه عفونت ناشی از کووید- 19 در بیشتر افراد، سطح متوسطی دارد اما تا 20 درصد بیماران معمولا به التهاب ریه دچار می شوند و ممکن است برای تنفس، به ونتیلاتور نیاز داشته باشند.

این گروه پژوهشی قصد دارند در بخشی از پروژه توقف کووید- 19، به بررسی قابلیت brensocatib در کاهش آسیب حاد ریه و برطرف کردن نیاز به ونتیلاتور بپردازند. آنها امیدوارند که این درمان بتواند به بیماران کمک کند تا مدت کوتاه تری به ونتیلاتور وابسته باشند و روزهای کمتری را در بیمارستان سپری کنند تا بدین ترتیب بار مسئولیت از دوش کادر درمان برداشته شود.

آزمایش هایی که تا به امروز اجرا شده اند، نشان می دهند که brensocatib می تواند التهاب را در ریه افراد مبتلا به بیماری های حاد ریوی کاهش دهد؛ در نتیجه پژوهشگران امیدوارند که این دارو بتواند اثر مشابهی را نیز بر بیماران مبتلا به کووید- 19 داشته باشد.

پژوهشگران در نظر دارند تا در اوایل ماه مه، 300 داوطلب را از 10 بیمارستان در سراسر انگلستان مورد بررسی قرار دهند. نیمی از داوطلبان این پروژه، علاوه بر مراقبت های استاندارد بیمارستان، brensocatib را نیز دریافت خواهند کرد اما نیم دیگر داوطلبان فقط مسکن دریافت می کنند.

جیمز چالمرز (James Chalmers)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: آمار بالای بیمارانی که به ونتیلاتور و مراقبت شدید نیاز دارند، می تواند از عوامل افزایش مرگ و میر در سراسر جهان باشد. ما امیدواریم که brensocatib بتواند به کاهش میزان مرگ و میر و نهایتا توقف کووید- 19 کمک کند.

وی افزود: جامعه پزشکی پیشتر هرگز با چنین شرایط پیش بینی نشده ای برای ارائه درمان رو به رو نشده بود. ما امیدواریم که به کار بردن این دارو در شرایطی که هیچ درمان مورد تاییدی وجود ندارد، بتواند به کاهش آسیب های ناشی از کووید- 19 کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اسکاتلند، آزمایش بالینی یک دارو برای مقابله با کووید- 19 را آغاز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکاتلند، آزمایش بالینی یک دارو برای مقابله با کووید- 19 را آغاز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید