اجرای کمپین صدای اوتیسم توسط دست های مهربان

به گزارش وبلاگ عسلی ها، بنیاد دست های مهربان با هدف حمایت از بچه ها اوتیسم و همچنین تجهیز عظیم ترین مدرسه اوتیسم کشور، کمپین صدای اوتیسم را از اول مرداد 1399 شروع نموده است.

اجرای کمپین صدای اوتیسم توسط دست های مهربان

به گزارش وبلاگ عسلی ها، بنابراعلام بنیاد خیریه دست های مهربان، معاون توسعه و ارتباطات این بنیاد با اعلام خبر شروع کمپین صدای اوتیسم گفت: از آنجایی که بحث آموزش و توان بخشی بچه ها اوتیسم در ایران همیشه مغفول مانده، بنیاد نیکوکاری دست های مهربان از سال 1396 بر آن شد تا این خلأ را جبران نموده و با ساخت عظیم ترین و تخصصی ترین مدرسه اوتیسم کشور، گام عظیمی را در این راه بردارد.

محمد میرزایی اضافه کرد: ساخت عظیم ترین مدرسه اوتیسم کشور هم اکنون توسط دست های مهربان به مراحل پایانی رسیده و بهره برداری از مدرسه مستلزم تجهیز آن است.

وی با بیان اینکه ساخت مدرسه در مراحل پایانی واقع شده است گفت: این مدرسه 3200 متر مربع مساحت و 2800 متر زیربنا دارد و مجهز به 48 فضای آموزشی برای بچه ها اوتیسم است.

میرزایی ادامه داد: احتیاج به ساخت چنین مدرسه ای در کشور به شدت احساس می شد زیرا حدود یک میلیون فرد دارای اوتیسم داریم که فقدان فضای آموزشی برای این افراد احساس می گردد.

به گفته میرزایی، تجهیز مدرسه باید با در نظر دریافت شرایط بچه های اوتیسم انجام گردد.

معاون توسعه و ارتباطات بنیاد نیکوکاری دست های مهربان اضافه کرد: مدرسه بچه ها اوتیسم باید آکوستیک باشد، لوازم بازی و آموزش این بچه ها از بچه های عادی متفاوت است، نور فضای آموزشی باید استانداردهای افراد دارای اوتیسم را داشته باشد.

بحث توان بخشی از مهم ترین قسمت های تجهیز مدرسه است چرا که توان بخشی احتیاج به تجهیزاتی دارد تا این بچه ها را به سمتی ببرد که تقویت شده و در نهایت بتوانند با مردم و جهانی اطرافشان ارتباط بهتری بگیرند.

وی گفت: همچنین مدرسه ای که بچه های اوتیسم در آن آموزش می بینند باید سیستم گرمایشی و سرمایشی خاص داشته باشد که بسیار گران قیمت است.

این فعال حوزه نیکوکاری کشور اظهارداشت: مورد بعدی آن که این بچه ها به صدا حساس هستند. پس صدای محیط باید کنترل شده باشد و وسایل بازی و آموزش مورد احتیاج برای تقویت حواس پنج گانه این بچه ها متفاوت از بچه ها عادی است.

به گفته میرزایی اوتیسم (درخودماندگی) در پسرها شایع تر از دخترهاست. این بچه ها در ایجاد و برقراری مهارت های کلامی و غیرکلامی، بازی، ارتباط با دیگران و محیط اطرافشان مشکل دارند و توان بخشی می تواند به این فرایند سهولت ببخشد و باعث مستقل شدن آنها گردد.

معاون توسعه و ارتباطات بنیاد نیکوکاری دست های مهربان توضیح داد: با حمایت و توان بخشی این بچه ها، می توان امیدوار بود که از میان آنها نوابغی شناسایی و به جامعه معرفی شوند. همان طور که در جهان افراد سرشناسی نظیر نیوتن، انیشتین، میکل آنژ و اندی وارهول دارای طیف اوتیسم بوده اما باعث ایجاد تحولاتی عظیم در جهان شده اند.

میرزایی گفت: ما احتیاج داریم این مدارس با استانداردهای روز جهان در نقاط دیگر کشور نیز راه اندازی گردد تا بچه های بیشتری در راستای عدالت آموزشی، بتوانند از حق آموزش برخوردار شوند.

به گفته وی، بنیاد دست های مهربان میخواهد این مدرسه را پس از تجهیز، اول مهرماه و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی افتتاح کند.

میرزایی اضافه کرد: مدرسه در دو شیفت صبح و بعدازظهر فعالیت خواهد داشت و مربیانی که قرار است در این مدارس مشغول به کار شوند همه متخصصین حوزه اوتیسم هستند. همین طور از افرادی که علاقه مند به کار داوطلبانه هستند و در حوزه اوتیسم فعالیت داشته اند درخواست مشارکت و همکاری داریم.

بنیاد نیکوکاری دست های مهربان به وسیله 13 شعبه خود در سراسر کشور فراخوان همکاری برای تجهیز مدرسه اوتیسم و پیوستن به پویش صدای اوتیسم داده است.

مسئولان این بنیاد امیدوارند افراد مختلف، به ویژه هنرمندان و ورزشکاران به وسیله یاری های نقدی یا انتشار این فراخوان در شبکه های اجتماعی خود به این پویش بپیوندند تا هرچه زودتر این مدرسه برای بچه ها دارای اوتیسم تجهیز گردد.

معاون توسعه و ارتباطات بنیاد نیکوکاری دست های مهربان گفت: هر فردی در هر کجای ایران با پیوستن به این پویش می تواند صدای بچه های اوتیسم شده و در این امر خیر سهیم گردد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای کمپین صدای اوتیسم توسط دست های مهربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای کمپین صدای اوتیسم توسط دست های مهربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید