آشنایی با مکان های ممنوع و مرموز جهان

به گزارش وبلاگ عسلی ها، مکان های ممنوع و مرموز جهان

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما با مکان های ممنوع و مرموز جهان آشنا خواهیم کرد که دانستن آن خالی از لطف نیست پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. شاید برایتان تعجب آور باشد که هنوز مکان های در دنبا وجود دارد که وارد به آنها ممنوع است جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی فقط محل تفریح نیست بلکه گاهی مکان های ترسناک و مرموزی هستند که نه تنها شما، بلکه قدرتمند ترین افراد جهان هم اجازه ورود به این مکان ها را ندارند.

آشنایی با مکان های ممنوع و مرموز جهان

برخی از مکان ها ممکن است ترسناک باشد و برخی نیز اصلا امکان دسترسی به آن ها وجود ندارد. از جمله این مکان ها چرنوبیل ، معبد ایسه هستند که اگر به آن ها وارد شوید می میرید. پس حتما برای شما جالب است با این مکان های عجیب و غریب و راز هایشان آشنا شوید.پس با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

رزرو هتل در قشم رزرو هتل در رشت رزرو هتل در ارومیه

مکان های ممنوع و مرموز دنیا

1. معدن الماس DIAVIK

این معدن که 300 کیلومتر طول دارد در شمال غربی کانادا قرار گرفته است و سالانه 1400 کیلوگرم الماس از آن استخراج می گردد.

شکافی بزرگ در زمین تا برای مردم سنگی استخراج کند که ارزش زیادی دارد. آیا واقعا ارزشش را دارد؟

2. خزانه طلای آمریکا، فورت ناکس (FORT KNOX)

فورت ناکس در تاریخ آمریکا نقش های بسیاری داشته است. همچنین تئوری های توطئه و ایده های خیالی زیاد دیگری در خصوص اینکه واقعا چه چیزی داخل این مکان هست وجود دارد. با این وجود ما قرار است درباره خزانه طلای آن صحبت کنیم.

در این مکان 2/4 درصد از ذخایر طلای دنیا نگه داری می گردد. شاید به نظر زیاد نباشد اما از ذخایر طلای بسیاری از کشور های دیگر مانند امارات متحده عربی بیشتر است. در طول جنگ دنیای دوم اعلامیه استقلال و قانون اساسی ایالات متحده آمریکا در این خزانه نگه داری می شد. همچنین این خزانه در طول تاریخ حاوی اسناد مهم زیادی مانند فرمان کبیر نیز بوده است. در زمان جنگ دنیای دوم و جنگ سرد ایلات متحده مورفین و دیگر داروهای تسکین دهنده درد را در فورت ناکس نگه داری می کرد زیرا ترکیبات داروی مسکن هنوز اختراع نشده بود و آن ها نگران این بودند که دریافت این دارو ها از منابعشان قطع گردد.

فورت ناکس فقط یک بار آن هم برای رسانه ها و کنگره در سال 1974 باز شد. در ها و خزانه های مختلفی در فورت نکاس وجود دارد اما خزانه طلا توسط یک دیواره گرانیتی و یک در 25 تنی محافظت می گردد.

3. خزانه دنیای بذر سوالبارد

اگر به این مکان وارد شوید نشانه خوبی نیست و به این معنا است که چیزی شبیه به قیامت اتفاق افتاده است. خزانه دنیای بذر سوالبارد یک بانک بذر است که در اسپیتس برگن (Spitsbergen)، جزیره ای که بخشی از نروژ است، قرار گرفته است.

این خزانه محل نگه داری بذرهای مختلفی است که اگر اتفاق ناگواری برای زمین افتاد باز هم بتوان محصولات کشاورزی را احیا کرد. در حال حاضر این خزانه حاوی 864 هزار دانه بذر است و ظرفیت نگه داری بذر تا 4/5 میلیون دانه را هم دارد. هم اکنون یک سوم مهم ترین دانه های غذایی دنیا در این گاوصندق بزرگ قرار گرفته است.

4. خزانه کلیسای مورمون

کوه گرانیتی را می توانید در نزدیکی شهر سالت لیک (Salt Lake) پیدا کنید. یک خزانه در عمق 180 متری دره لیتل کاتنوود (Little cottonwood) توسط کلیسای مورمون ساخته شده است. از این خزانه نه تنها برای نگه داری چیز های مهمی مانند اسناد استفاده می گردد بلکه دارای دفتر های اداری نیز هست. به دلیل مسائل امنیتی ورود برای عموم ممنوع است. این خزانه از طریق دو در 9 تنی محافظت می گردد و توانایی مقاومت در برابر بمب اتم را نیز دارد.

5. معبد ایسه

در این مکان مقدس که وقف الهه آماتراسو اومیکامی است در ژاپن قرار گرفته است و بیش از 100 معبد وجود دارد. این مکان از 400 سال قبل از میلاد وجود داشته است. افسانه ها می گویند که الهه خود این مکان را هزاران سال پیش انتخاب نموده است. این معبد محل نگه داری وسایل با ارزش و معنوی مانند آینه مقدس، که در طول تاریخ اهمیت زیادی داشته اند است. این معبد هر 20 سال تخریب و مجددا ساخته می گردد و فقط کشیش و کاهنه خانواده سلطنتی اجازه ورود به این مکان را دارند.

6. چرنوبیل

حادثه چرنوبیل بدترین فاجعه اتفاق افتاده مربوط به نیروگاه هسته ای دنیا است. در سال 1988 یک انفجار در طی یک آزمایش در این نیروگاه باعث شد تا 31 نفر مستقیما کشته شوند که همه از کارکنان بودند و این تعداد تا سال 2008 به 64 نفر هم رسید. با تمام گفته تعجبی ندارد که ورود به این منطقه ممنوع است. در حال حاضر تا شعاع 30 کیلومتری این حادثه هیچکس زندگی نمی کند. و ورود به آن ممنوع است. مقامات اوکراینی بر این باورند که این منطقه تا 20 هزار سال دیگر هم پاکسازی نمی گردد.

7. جزیره پوگلیا

جزیره پوگلیا جزیره ای کوچک در شمال ایتالیا و بین ونیز و لیدو است. این جزیره در طی تاریخ شاهد اتفاقات ترسناک و وحشتناکی بوده است. ابتدا افراد شرور را به این جزیره فرستاده و در نهایت از گرسنگی می مردند. بعد ها بیماران طاعونی را فرستادند و در داخل بشکه ها قرار می داند و می سوزاندند. در آخر هم یک بیمارستان روانی در این جزیره تاسیس شد که گفته می شد روی بیماران آزمایشات وحشتناکی انجام می دادند. این بیمارستان در سال 1968 بسته شد.

8. گودال ماریانا

این گودال عمیق ترین بخش زمین است. این مکان بیشتر از اینکه بخواهد ممنوع باشد، غیرقابل دسترس است. تنها سه نفر توانسته اند به این مکان بروند.

9. لشکر سفالی

این مکان آرامگاه اولین امپراطور چین است. بدلیل احترام به سنت های باستانی، دولت چین اجازه کاوش و حفاری در این منطقه را دیگر نمی دهد. اما تا کنون بیش از 2000 مجسمه سفالی در این منطقه کشف شده است.

10. مونت ودر (Mount Weather)

این مکان، پناه گاه اضطراری رییس جمهور آمریکا است و قاعدتا کسی اجازه ورود به آن را ندارد. در حادثه 11 سپتامبر دیک چنی (dicl cheney) و تعدادی از اعضای کنگره آمریکا به این مکان منتقل شدند. این منطقه نزدیک به 230 هکتار مساحت دارد و دارای دفتر کار، خوابگاه و سالن غذاخوری است.

11. یکم نیروی هوایی

ایرفورس وان (airforce one) یا یکم نیرویی هوایی عبارتی است که برج های مراقبت زمانی که رییس جمهور آمریکا در هواپیما باشد از آن استفاده می نمایند. هواپیمای رسمی رییس جمهور آمریکا اولین بار در سال 1953 طراحی شد و تا به امروز هواپیماهای زیادی جایگزینش شده است. در حال حاضر هواپیمای رییس جمهور آمریکا دارای سپر حفاظتی در مقابل حمله بمب الکتومغناتیسی است و می تواند در پرواز سوخت گیری کند. طی اتفاقات 11 سپتامبر جورج بوش تمام مدت در ایرفورس وان قرار داشت.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول

به "آشنایی با مکان های ممنوع و مرموز جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مکان های ممنوع و مرموز جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید